Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Sledujte koncerty a představení online

V průběhu karantény způsobenou koronavirem, kdy jsou všechna divadla, kina či galerie zavřené a koncerty zrušené, si můžeme mnohé prohlédnout a poslechnout online. Kromě českých institucí vám nabídneme několik tipů, kam za zahraniční kulturou z pohodlí svého domova. Díky Googlu můžete „vyrazit“ i na několik světových památek.

Koncerty online

Italské Pompeje či zámek Versailles z obýváku

Díky Googlu a UNESCO můžete navštívit několik výjimečných památek světa ze svého obýváků. Můžete se podívat na egyptské pyramidy, zámek Versailles, italské Pompeje, katedrála v Seville, hrad Nidžó v Japonsku, chrám Angkor Vat v Kambodži a další úchvatné památky světa.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Prohlídky jsou navržené pro prohlížení 360° Google Earth nebo Google Street View a můžete se dostat i do interiéru. Tak se usaďte, udělejte si pohodlí a jdeme na to!

Cestujte zde!

Koncerty, divadla a kina on-line

Chybí vám oblíbená kapela, zpěvák či mrzí vás, že nemůžete do svého oblíbeného divadla či muzea? Umělci si našli cestu, jak dostat své umění k divákům. Hudební interpreti vysílají své koncerty bez fanoušků živě na YouTube či jiných kanálech. Dále můžete některé české interprety sledovat na Mall.tv včetně představení Dejvického divadla nebo můžete sledovat představení Novocirkusové party Cirk La Putyka.

Udělat si filmový večer s atmosférou kinosálu? Není problém. Kino Aero, Bio Oko a Světozor promítají filmy online na Facebooku a čeká vás podobný postup, jako byste do kina skutečně vyrazili. Po zakoupení vstupenky dostanete půl hodiny před promítáním odkaz na film a v chatu můžete s ostatními diváky sdílet své zážitky.

Podobně jsou na tom i zahraniční umělci. Několik významných operních domů a koncertních síní se rozhodlo nabídnout své představení online a i některá zdarma.

Metropolitní opera New York v těchto časech streamuje záznamy svých operních představení. Plánované záznamy (viz. níže) jsou k dispozici na webu MET od 19:30 místního času (00:30 našeho času). Představení je možné sledovat s předplacenou službou Met Opera on Demand. Noční série videí jsou zdarma k dispozici po dobu 20 hodin po začátku streamu.

Program:

26. března: R. Wagner - Siegfried
Diriguje Fabio Luisi, v hlavních rolích Deborah Voigt, Hunter Morris, Gerhard Siegel, sir Bryn Terfel a Eric Owens

27. března: R. Wagner - Soumrak bohů
Diriguje Fabio Luisi, v hlavních rolích Deborah Voigt, Wendy Bryn Harmer

28. března: R. Wagner - Mistři pěvci norimberští
Diriguje James Levine, v hlavních rolích Annette Dasch, Johan Botha, Paul Appleby a Michael Volle

Neděle 29. března: R. Wagner - Tannhäuser
Diriguje James Levine, v hlavních rolích Eva-Marie Westbroek, Michelle DeYoung, Johan Botha

Berlínská filharmonie zpřístupnila stovky svých koncertů online. Na jejich webu si můžete vybrat z téměř šesti stovek koncertů. Zvolíte si dirigenta, skladby nebo konkrétní autory a budou vám vygenerovány konkrétní koncerty, které splňují vaše požadavky. Koncerty jsou placené formou týdenního až ročního předplatného. Nyní je však vedení filharmonie zpřístupnilo zdarma pod podmínkou registrace do 31. března 2020.

Sousední Vídeňská státní opera také otevírá své archivy. Nyní je možné sledovat jejich operní i baletní představení zdarma online. Opera vysílá denně, jednotlivé záznamy jsou vždy k dispozici 24 hodin. Streamování začíná vždy v 17:00 nebo 19:00.

Muzea a galerie v dne i v noci

V důsledku koronavirové epidemie je spousta muzeí a galerií zavřených. Můžete je však navštívit online. Řada institucí se rozhodla připojit k iniciativě #MuseumFromHome a otevřít své sbírky online.

Národní galerie v Praze (NGP) pro své návštěvníky připravuje virtuální prohlídky či workshopy. Prozkoumat mohou také bohaté online sbírky NGP. Sledujte novinky NGP na jejich webových a facebookových stránkách.

Galerie Pinacoteca di Brera v Miláně, jejíž ,,dveře jsou zavřené, ale srdce musí tlouci nadále" nabízí například pravidelný seriál komentovaných prohlídek označený hashtagem #resistenzaculturale, můžete si také vychutnat koncerty a další aktivity, které milánská galerie propaguje na svých webových stránkách a sociálních sítích.

Britské národní muzeum je též zavřené, ale zůstává k navštívení online a pravidelně přidává nový obsah. Na jejich stránkách najdete odkazy na informace o sbírkách v jejich více než 60 galeriích, virtuální prohlídky, sbírky online, či materiály pro domácí školu. Muzeum můžete také navštívit přes Google Street View, můžete prozkoumat zákulisí muzea skrz podcast, a sledovat sociální sítě Britského muzea.

Další muzea či galerie

Národní muzeum – Praha

National Portrait Gallery - Londýn

National Gallery – Londýn

Victoria and Albert Museum – Londýn

Metropolitan Museum - New York

National Gallery of Art - Washington

Musée du Louvre - Paříž

Gallerie degli Uffizi - Florencie

Musei Vaticani - Řím

Národní archeologické muzeum v Athénách

Museo del Prado - Madrid

Ermitáž - Petrohrad

Národní muzeum – Praha

National Portrait Gallery - Londýn

National Gallery – Londýn

Victoria and Albert Museum – Londýn

Metropolitan Museum - New York

National Gallery of Art - Washington

Musée du Louvre - Paříž

eltmuseum Wien – Vídeň

Albertina – Vídeň

Belvedere – Vídeň